2008. december 2., kedd

Digitális tévé (majdnem) mindenkinek

December 1-jétől Magyarországon is beindult MinDig TV néven a digitális földfelszíni műsorszórás, ami azt jelenti, hogy hagyományos tető-, vagy szobaantennával is lehet fogni a digitális változatban közvetített adásokat, elvileg, mivel hagyományos katódsugárcsöves tévék nem tudnak mit kezdeni a digitális jelekkel. Szükség van egy úgynevezett set top boxra (dekóderre), amit az antenna és a tévé közé kell iktatni, vagy olyan televíziót kell (?) vásárolni, melybe már beépítésre került ez a jelátalakító berendezés. Az Antenna Hungária MPEG-4 kódolást használ.
Techline.hu

Keresők megdöbbentő jövője

Az internet exponenciálisan növekvő tartalma miatt ma már egy újabb keresőmotor szolgáltatás indítása csillagászati összegekbe kerül, és a piacvezetők felhalmozott tudását is szinte lehetetlen behozni. Éppen ezért a legtöbben az eddig kiaknázatlan és elhanyagolt területeken próbálnak beszállni a versenybe. A Google alapelve a PageRank rendszer, ami leegyszerűsítve úgy működik, hogy a honlapokat a rájuk mutató linkek száma alapján rangsorolja, és amikor keresünk valamit, a beérkező találatok között elsőbbséget élveznek a sorrend elején álló honlapok. Sokak szerint azonban a nyelvi adatbázisokat, nyelvészeti szoftvereket, és a szövegkörnyezetet is felhasználó, komplexebb keresőmotoroké a jövő. Vannak ilyen kísérletek, pl. Cuil, de eddig nem sikerült egyiknek sem a piaci áttörés.
Az interneten nem csupán szöveg, hanem rengeteg kép, zene, animáció és videó van. Egyelőre azonban csak a másodlagos adataik, az úgynevezett metadata alapján lehet megtalálni ezeket a tartalmakat. Ilyen a fájlnév, az adott fájlformátumban megadható információk – gondoljunk az MP3 fájlokra, amelyek az előadón, szám címén túl sok egyebet tartalmazhatnak – és a kép, vagy videó körül elhelyezkedő szöveg. A California Egyetem idén rukkolt elő egy új képfelismerő szoftverrel, amelyik képes arra, hogy a színek, a felület jellegzetességei és persze a formák alapján kilistázza milyen tárgyak vagy személyek találhatók a képeken. Eredményei kétségesek.
Igény van arra is, hogy a videóban elhangzó szöveg is kereshető legyen, erre BBN cég adta meg a választ, beszédfelismerő szoftverük 80 százalékos pontossággal működik. A Blinkx a szövegfelismerés segítségével a különböző televíziós sorozatok részeit kutatja fel a neten. A Midomi pedig azoknak segít, akik hallottak egy jó számot a rádióban, de nem tudják a címét. A honlap a mikrofonba énekelt felvétel alapján találja meg a keresett zenét.
Hogy a magyar vonatkozások se maradjanak ki, megemlíthető az Amazon.com Mechanical Turk elnevezésű szolgáltatása, ami gépek segítségével használja fel az emberi képességeket. A Mechanical Turk apró, emberek számára könnyen elvégezhető feladatokat oszt szét viszonylag alacsony fizetségért. Változó sikerrel működik.
Techline.hu

Windowsos programok és Direct X 9 az OS X-en

Az Apple ugyan lehetővé teszi a Boot Camppel, hogy a felhasználó Windowst telepítsen második rendszerként a Macre, és azután váltogasson közöttük, ám ehhez újraindításra van szükség, és értelemszerűen választanunk kell, hogy a windowsos vagy a maces szoftvereket akarjuk-e éppen használni.
A virtuális gépek használatakor valamivel egyszerűbb a dolgunk, hiszen a gazda rendszer az OS X, és a Windows vagy Linux (vagy más OS) egy-egy virtuális gépen fut. Egy kétmagos processzor és kellő mennyiségű (minimum 2 Gbájt) RAM birtokában a Parallelsben már gond nélkül futtatható a Windows XP, vagy a Vista is úgy, hogy kényelmesen tudunk dolgozni közben az OS X-es és a windowsos alkalmazásokkal is. A virtuális és a valós rendszer között kiépíthető hálózati kapcsolat, és a virtuális Windows képes minden hardvert és csatlakoztatott eszközt használni. Ha kellő RAM van a gépben, amelyen osztozhatnak a rendszerek, mindez zökkenőmentesen működik, akár egy MacBookon is. Az új Parallels segítségével jól használható a 3D-s Direct X 9 is. A cikk továbbiakban egyéb program és alkalmazásuk lehetőségei olvashatók itt...
Techline.hu

Filmek a YouTube-on kívül

Végre ez az oldal is reagált arra a tényre, hogy a YouTube szerződést kötött az MGM-mel, néhány alternatív filmes portál bemutatásával. Közülük a talán a legérdekesebb az Internet Archive, ami már tizenkét éve működik, és ingyenesen terjeszthető tartalmakat kínál: angol filmek, rajzfilmek, dokumentumfilmek mellett, francia, spanyol, német alkotásokat. Természetesen nem maradhat el a (nem túl széles) magyar kínálat sem: kommuna.org.
Mindegyik ajánlott portálról teljes estés filmet tölthetünk le legálisan az internetről.
Techline.hu

2008. november 22., szombat

Új grafikus felületek a Gmailhez

Egyedibbé tehetjük levelzőnk küllemét: lecserélhetjük megszokott Gmailes felületünket a "Témák" menüpont alatt. A lényegi működés váltzatlan maradt.

A jövőben arcfelismerő szoftverrel bővülhetnek a kersőmotorok

Bár a kutatás még kísérleti fázisban van, a Carnegie Mellon Egyetem kutatói által fejleszett programmal talán már arcokat is megtalálhatnak a keresőmotorok.
Az arcfelismerő rendszereket arc adatbázisok segítségével legelőször tanítani kell. A rendszer tulajdonság-meghatározó algoritmusokat használ, így hamarosan megkülönbözteti az arc jellegzetességeit. A megbízhatóbb arcfelismerés érdekében kétféleképpen járhatnak el a szakemberek, mondjuk alacsonyabb felbontású képekre is „megtanítják” a rendszereiket, vagy korszerűbb megoldásként, tovább finomítják a vizsgálandó képet szuperfelbontású algoritmusok segítségével. Ez utóbbiak az eddiginél élesebb képet fognak létrehozni az emberi szem számára, azonban - mivel szemmel nem érzékelhető torzításokat is létrehoznak - nincsenek összhangban azzal, amire az arcfelismerő rendszereket trenírozzák. A megoldást a kétféle rendszer kombinációjában vélik megtalálni a szakemberek. Ez az úgynevezett közvetítő algoritmus kiértékeli a képnek azokat a részeit, amelyek értelmezhetők számára, amire megtanították, és csak utána indítja a felbontás-javító eljárást. Így elkerülhetők azok a torzítások, amelyeket a csak önmagában használt szuperfelbontású algoritmusok okoznak.

A Windows 7-ről

Néhány információ a Windows 7-ről. A Windows 7: tudni fogja, hol tartózkodunk. Az új rendszerben, egy ún. „location based interface” is helyet kapott, segítségével, a felhasználó, és az ő PC-jének földrajzi helye, automatikusan kommunikálható. (Web2-es applikációkhoz) Nem fogja külön kezelni a mobil internetet (és helyi hálózatot) a hagyományos (kábel) internettől. A Windows Live! a Win7-ben is helyett kap WL Essentials néven. Hibakereső Windows Troubleshooting néven hasznos megoldásokat fog tartalmazni. Támogatni fog mindenféle szenzort (GPS, sebességmérő, stb.). Az operációs rendszer kiemelten fogja támogatni az ujjlenyomat felismerést és az egyéb felhasználói azonosítási eljárásokat, mint arc-, írisz-, vagy hangfelismerés. Átalakul a Windows Média Center.

A Google beépítette a fiókkezelést is a Gmail levelezőbe

Ismét egy Google újítás: már lehet egyszerre több fiókot is kezelni a Gmailen keresztül a következő módon.
Állítsuk hát be mi is a más kiszolgálónál regisztrált címünket, hogy Gmailen keresztül tudjunk levelezni vele. (Csak pop3-mas támogatottsággal.) Lépjünk be a Gmail fiókunkba, és kattintsunk a Beállítások linkre a jobb felső sarokban. Válasszuk a fiókok fület, és klikkeljünk a További e-mail fiók hozzáadása hivatkozásra. Adjuk meg azt az e-mail címünket, amit be akarunk regisztrálni a Gmailbe. A következő lapon meg kell adnunk a fiókjelszót, illetve a pop3-as kiszolgálót, ezt a Google az e-mail cím alapján felajánlja. Lehetőség van továbbá beállítani, hogy a letöltött levelekből egy másolatot a szerveren hagyjunk, így ha levelezőkliens programmal is dolgozunk, akkor ott is le tudjuk majd tölteni a beérkezett leveleket. Lépjünk tovább, ahol beállíthatjuk, hogy csak fogadni, vagy küldeni is szeretnék leveleket a megadott e-mail címmel. Ezután be kell állítanunk egy nevet, amit majd a címzettek fognak látni a feladó sorában. A következő a hitelesítés, kapunk egy kódot, ezt a következő lapon be kell gépelnünk. Innentől kezdve bizonyos időközönként lekérdezésre kerülnek a leveleink a távoli kiszolgálóról. A lekérdezések sűrűsége nem állítható, de a beállításokon belül a fiókinformációnál találunk egy „E-mailek ellenőrzése most” linket, amivel manuális frissítésre kérhetjük a szervert.

2008. november 16., vasárnap

Ingyenes csillagászati szoftver Microsofttól

A Microsoft ingyenes szoftvere, a WorldWide Telescope minden képanyagot megmutat, amit csak napjaink csillagászai összeszedtek a minket körülvevő világegyetemről. Ingyenes, igényes Microsoft szoftver, ami a Microsoft Research égisze alatt jött létre, oktatási célra. Kezelőfelülete egyszerű, nagy felbontásban is láthatjuk a világűr bármelyik szegletét. A szoftver online kapcsolatban van a NASA-val és a Hubble, valamint a Spitzer űrteleszkópokkal, így mindig a legfrissebb és az elérhető legnagyobb felbontású képet kapjuk. A program adatbázisa, ami a NASA publikus adatbázisa is), 23 Gbájtnyi képet tartalmaz, maga a program akár interaktívvá is tehető "guided tours" menüpont választásával.
Techline.hu

Biztonsági szoftverek USB memóriakulcsra

Az alábbiakban néhány ilyen program:

Steganos Locknote
Ha titkosított feljegyzéseket akarunk készíteni utazásaink során, ajánlható a LockNote. A programot nem kell telepíteni, csak elindítani, beírni a feljegyzéseket, megadni egy jelszót, majd elmenteni tetszőleges néven. A végeredmény egy, a jelszó birtokában megnyitható programfájl (EXE) lesz. A jegyzetek bővíthetők és tetszőleges mennyiséget hozhatunk létre belőlük. Részletesebben... itt.

KeePass
A KeePass az egyik legjobb ingyenes jelszónyilvántartó Windowsra. A segítségével minden PIN kódunkat, jelszavunkat, login adatunkat egyetlen, központi jelszóval védett adatbázisban tárolhatjuk. Így bárhová is megyünk, a jelszavaink mindig a kezünk ügyében lesznek, nekünk pedig elegendő az adatbázist védő jelszót megjegyeznünk. Kérhetünk véletlenszerű jelszógenerálást is, amely különböző beállításokkal befolyásolható, így a jelszó generálásakor a Keepass is képes figyelembe venni, ha valahol kötött a kért jelszó hossza, vagy megadják a használható karaktereket. A jelszavainkat kategóriákba sorolhatjuk, így a visszakeresés is nagyon egyszerű. Bővebben... itt.

Omziff
Az Omziff segítségével bármilyen fájlt titkosíthatunk (a Blowfish, Cast128, Gost, IDEA, Misty1, Rijndael és Twofish eljárások valamelyikével). A program képes véletlenszerű jelszavak előállítására is és beállítható, hogy a törölt állományokat később ne lehessen visszaállítani semmilyen programmal.

Restoration
Az is előfordulhat, hogy véletlenül törlünk valamit a gépről vagy éppen a memóriakulcsról. A Restoration program akkor használható, ha a kukában sem találjuk a törölt fájlt. A programot az USB kulcsról futtatva megvizsgálhatjuk a merevlemez, vagy az USB kulcs tartalmát, törölt, de még visszaállítható fájlok után kutatva (a törölt fájlok ugyanis nem tűnnek el azonnal, nyomtalanul az adathordozókról). Bővebben... itt.

ClamWin
A ClamWin egy könnyen használható vírusirtó program, amelyből létezik CD-ről, illetve USB kulcsról futtatható változat is. Az USB kulcsos megoldás nem minden esetben jó, így ha a teljes rendszer fertőzött egy EXE fájlokra veszélyes vírussal, akkor ne USB memóriáról próbáljunk irtani, hanem készítsünk egy mentő CD-t, és arról indítsuk a rendszert. (Útmutatás itt.) Arra viszont alkalmazható a ClamWin is, hogy egy gyanús gépet gyorsan átvizsgáljunk vele, ha nincs telepített víruskereső, vagy ellenőrizni egy adott dokumentumot, mielőtt megnyitnánk.
Miután felmásoltuk a programot az USB kulcsra, indítsuk el és az internetről frissítsük a vírusadatbázist hetente egyszer.

TrueCrypt
A TrueCrypt segítségével titkosítani lehet az USB kulcs tartalmának egy részét (vagy egészét). Bár a TrueCrypt elsősorban telepítés után használható, rávehető, hogy hordozható alkalmazásként, akár USB kulcsról futtatva is működjön. Bővebben... itt.

Techline.hu

Amit talán nem tudott a mobiltelefonról

A mobiltelefon valójában egy különösen fejlett rádió. A telefont Alexander Graham Bell találta fel 1876-ban, a vezeték nélküli kommunikáció pedig az 1880-as évekre vezethető vissza, amikor Nikolai Tesla feltalálta a rádiót, amit 1894-ben az olasz Guglielmo Marconi mutatott be. A két technológia először az autókba szerelhető rádiós telefonban kapcsolódott össze, ez volt az első mobil kommunikációs eszköz. A rádiótelefon-rendszerben egy központi antennatornyot telepítettek minden városba, és egy tornyon keresztül általában 25 csatornát lehetett elérni. Az autóban lévő telefont hozzá kellett csatlakoztatni egy erős adóhoz - ez a központi torony -, amely elég erős volt ahhoz, hogy képes legyen körülbelül 70 kilométerre közvetíteni.
Ebben a rendszerben egyszerre kevés ember tudta a rádiós telefonját használni, mivel nem volt elég csatorna. A celluláris rendszerben viszont kis cellákra osztották fel a városokat. Ez lehetővé teszi a frekvencia újra felhasználását a városon keresztül, így több millió ember tudja párhuzamosan használni a mobiltelefonját. A rádiótelefonokban alacsony energiájú vezetők vannak. A mobiloknak általában két jelzési erőssége van: 0,6 watt és 3 watt (összehasonlításképpen a legtöbb CB rádió 4 wattos). Az alacsony energia előnye, hogy a bázisállomás és a telefonok cellákon belüli transzmissziója nem jut el messzire a cellán kívül, ezért minden cella újra felhasználhatja ugyanazokat a frekvenciákat. A kis energiafogyasztás ugyankkor lehetővé teszi, hogy a mobilokat működtető akkumulátorok mérete is kicsi legyen, szemben a hőskorban külön táskában hordott energiaforrással.
A celluláris felépítés nagy számú bázisállomást igényel, így azután nem meglepő, hogy adótornyokat, antennákat látunk szinte bármerre is nézünk. Minden mobiltelefonhoz speciális kódok társulnak. Ezeknek a kódoknak a segítségével azonosítható a telefon, a telefon tulajdonosa és a szolgáltató. A telefon bekapcsolásakor elküldi ezeket a kódokat, és ez alapján tud a készülék bejelentkezni a rendszerbe. Mindez egy speciális frekvencián történik, ezen keresztül tartja a kapcsolatot egymással a telefon és a bázisállomás. Ha sikerül az azonosítás, akkor a rendszer már követi a telefon helyzetét, így a szolgáltató tudja, hogy melyik cellában vagyunk, hol csörgesse a telefont. Ahogy a cellánk széléhez közeledünk, a cella bázisállomása jelzi, hogy a térerő csökken. Ugyanakkor azt is észreveszi a rendszer, hogy melyik másik cella felé közeledünk, hol lesz erősebb a jel, és egy adott pillanatban jelzést küld a telefonnak, hogy kapcsoljon a másik frekvenciára és a másik cellára.
Techline.hu

2008. november 9., vasárnap

Hordozható képnézegető ingyen

Ha olyan képnézegetőre vágyunk, amelyet magunkkal vihetünk egy USB kulcson digitális fotóink mellett, hogy bármilyen Windowsos gépen pillanatok alatt megmutathassuk őket ismerőseinknek, akkor a FastStone MaxView kiváló választás lehet.
A program gyors, hiányoznak belőle a felesleges sallangok és kizárólag a legfontosabb funkciókat tartalmazza: képméretezés, vágás (előre definiált arányokban is), forgatás, "fényelés", elmosás, élesítés, néhány egyszerű, rajzeszköz a kiemelésekhez (nyilak, kihúzó, ceruza, stb.), előkészítés e-mailben küldéshez, nyomtatási lehetőség, slideshow. Utóbbinál zenés bemutatót is tarthatunk, sőt találunk még néhány effektet is (szürkeárnyalatos, szépia, negatív). A program szinte minden népszerű képformátumot megnyit (JPG, TIFF, PCX, PNG, WMF, EMF, TGA, BMP, JP2, WBMP, PSD) és a különböző RAW formátumokkal is elboldogul (CRW, CR2, NEF, ORF, RAF, MRW, PEF, SRF, DNG). Mentéskor is van választék, ráadásul ha pl. JPG-be mentünk, beállítható a tömörítési arány, előnézet alapján. A Smooth mód bekapcsolásával is gyors a megjelenítés , így szebb eredményt kapunk, ha a megjelenítés nem teljes méretben történik. A JPEG képek forgatásakor kérhetünk veszteségmentes elforgatást is, sőt beállíthatjuk a Settings menüben, hogy dupla kattintással is megnyithassuk képeinket.
Aki mégtöbb funkcióra vágyik, a FastStone Image Viewert is kipróbálhatja, amiből szintén van hordozható változat. Otthoni felhasználásra mindkét szoftver ingyenes, üzleti felhasználóknak azonban meg kell vásárolniuk a licencet.
Techline.hu

Leállításprogramozó az XP-ben

Időnként szükségünk lehet arra, hogy ütemezzük a számítógép leállítását, erre használható akár az XP mélyén elrejtett időzítő, amelyet Shutdown-nak hívnak, és arra hivatott, hogy egy általunk előre meghatározott idő eltelte után kikapcsolja a komputert. A Shutdown előhívásához a parancssorra lesz szükség, amelyhez kétféleképpen is eljuthatunk: vagy a Start/Minden program/Kellékek/Parancssor útvonalon, vagy pedig a Start menü Futtatás ablakából, ahova a cmd betűket kell beírnunk. A végeredmény ugyanaz, egy "DOS" ablak, amelyben egy villogó kurzorjel várja a parancsot.
Írjuk be a következőket: shutdown.exe –s –t xx
Az s betű a kapcsolóra (shutdown) utal, a t betű az időre (time), az xx helyére pedig a lekapcsolásig hátralévő időt kell beírnunk másodpercekben. Pl.: shutdown.exe –s –t 3600. Az Enter megnyomásával elkezdődik a visszaszámlálás, s egy kis ablak jelzi, hogy mennyi időt dolgozhatunk még, illetve figyelmeztet arra, hogy időben mentsünk mindent. Ez a képernyő bármelyik részére eltolható. Továbbá, a Shutdown.exe paranccsal angol nyelven kilistázódik a segédprogram valamennyi funkciója. Kényelmes megoldás, ha készítünk a Windows Asztalára egy-egy ikont a gép leállításához, újraindításához, vagy a kiléptetéshez.
Techline.hu

Egyszerű mentés Gmail levelezésből

A Gmail Backup Windowson és Linuxon, akár grafikus felületről is használható a program. A program segítségével, a felhasználó név, a jelszó és a célmappa megadásával elmenthetjük levelezésünket. Meghatározhatjuk, hogy mettől meddig írt, kapott leveleinket akarjuk elmenteni, vagy csak a legújabbakat. A letöltött leveleket külön fájlokban találjuk, így bármikor megnyithatjuk azokat az Outlook Express vagy a Mail segítségével. A Gmail Backup program visszaállításra is alkalmas, egyetlen gombnyomással visszatölthetjük véletlenül törölt leveleinket a Gmail szerverre, a korábban lementett gyűjteményből.
Techline.hu

2008. november 4., kedd

Bootolás másodpercek alatt

A digitális korszak fekete lyukaként emlegette egyik múlt heti cikkében a New York Times azt, az olykor percekben mérhető időt, amely alatt feláll egy számítógépes rendszer, és el lehet kezdeni dolgozni rajta. Hiába fejlődött sokat az elmúlt években a számítástechnika, ez a probléma megmaradt .
Mindez megváltozhat, ugyanis jó néhány számítógépgyártó cég, köztük a HP, a Dell és a Lenovo is ígéretet tett arra, hogy olyan gépeket küld piacra, amelyeknél pillanatok alatt elérhetők majd az alapfunkciók, azaz a böngészés és a mailezés. (Legtöbben levelezőprogramjukhoz, illetve böngészőjükhöz nyúlnak a felmérések szerint.) A tervek hátterében a kaliforniai DeviceVM cég Splashtop nevű gyorsbootoló szoftvere áll, amelyet a fejlesztő olcsón árul a PC-gyártóknak. A Splashtop egy gyorsan betöltődő Linux változat, amellyel néhány másodperc alatt elérhetők a már említett alapfunkciók, így a felhasználó nem tölti tétlenül azt az időt, ami alatt a Windows betöltődik a háttérből, sőt, az is elképzelhető, hogy valaki egyáltalán el sem indítja „nagy” operációs rendszerét. A DeviceVM szoftverét éllénk érdeklődés kíséri, a Microsoft részéről is. Splashtop működik akkor is, ha az adott gépen Windows vagy Linux fut, vagy a gép kapcsolódik a világhálóhoz.
A hosszú bootolási idő kérdésének előtérbe kerülését vannak, akik a mobil eszközök elterjedésével magyarázzák (amelyeken igen gyorsan hozzá lehet férni az alapfunkciókhoz), mások inkább a modern kor kihívásaival indokolják, hogy a 21. század embere, állandó információözönben élve, mindent gyorsabban akar és jóval türelmetlenebbé vált.
Techline.hu

Tartalomfüggő átméretezés

A Photoshop CS4 béta verziójában egy új alkalmazás a tartalomfüggő átméretezés. A Contant-Aware Scaling eljárással egy kép árméretezésekor annak lényeges részei nem, vagy csak kis mértékben torzulnak. Azonban a Photoshoppal szemben az ingyenesen letölthető Seam Carving GUI is képes erre a funkcióra. Viszonylag egyszerűen kijelölhető a képen az a rész, amit szeretnénk megőrizni, ezután megadhatjuk a kép méretét, és választhatunk az átméretezési opciók közül. A program használható Windowson, Linuxon és OS x-en is.
Techline.hu

NoVirusThanks

Telepített antivírus szoftverünk mellett freeware, vagy shareware alkalmazások letöltésekor érdemes átvizsgálni egyéb víruskeresővel is a gyanús állományt. Ebben segít a NoVirusThanks nevű oldal, ahol több mint 20 vírusirtóval vizsgáltathatjuk át a 20 MB alatti letöltéseket. Az oldalról elérhető egy windowsos alkalmazás, amivel feltölthetjük a kérdéses fájlokat vizsgálatra. Irtani azonbannem lehet vele csak vizsgálni, és nem helyettesíti a folyamatos vírusvédelmet sem!
Techline.hu

Magyarul is elérhető Google Webhelyek

A Google Webhelyek 38 nyelven, és magyarul is elérhető lett. Segítségével a felhasználó egyszerűen létrehozhatják saját weboldalát. Megválaszthatja honlapja hozzáférhetőségét, tartalmát megoszthatja kisebb közösséggel, vagy a nagy nyilvánossággal is. A honlap szinte bármivel bővíthető: képekkel, videóval, dokumentumokkal, vagy iGoogle-modulokkal. Maximális tárhelye Gmail-postafiókkal rendelkezőknek 100 MB. Használata: a http://sites.google.com/ oldalon kell regisztrálni, vagy már meglévő Google-fiókkal belépni, majd az "Új webhely létrehozása" gombra kattintva létrehozhatjuk saját weboldalunkat.
Techline.hu

2008. október 14., kedd

Újratervezett MacBookok az Appletől

Steve Jobs bemutatta a külsőleg megerősített és belül is megújult MacBook családot. A MacBook Pro jellemzői: 2.4 GHz Intel Core 2 Duo processzor, 2 GB memória, 250 Gbájtos merevlemez, dupla grafikus kártya, Blu-ray meghajtó nélkül. Létezik kisebb és nagyobb változata is. A részletes hardver lista és bővitési lehetőségek az alábbi oldalon érhetők el: http://www.apple.com/macbook/specs.html

Techline.hu

2008. október 10., péntek

flauntR, egy új online képszerkesztő

Ismét megjelent egy újabb, ingyenes online képszerkesztő, a flauntR. Újdonsága, hogy használatához nincs szükség külön programra, regisztrálás után rengeteg digitális effekt kipróbálható. Saját számítógépünkről, vagy web albumon tárolt képeinkből is válogathatunk a szerkesztéshez. A módosítások elmenthetők, a képek könnyen megoszthatók. Amit még nem tud, hagyományos képszerkesztő technikák: kivágás, forgatás, átméretezés.
Techline.hu

2008. október 1., szerda

1000 Gbájt ingyenes online tárhely

Az Oosah olyan online tárhely, amely 1 Tbájt tárhelyet biztosít. Együttműködik a Picasa Webalbum, Flickr, Facebook és a YouTube rendszerekkel, sőt iPhoneról is kényelmesen használható. Felülete áttekinthető, viszonylag gyors, külön csoportosítja képeinket videóinkat, zenéinket, sőt ezeket akár tagelhetjük is.
A feltölthető fájlok típusát, méretét azonban korlátozzák, pl. dokumentumokat, programokat nem engedélyez, csak multimédiás tartalmakat. Természetesen feltöltött anyagaink nyilvánossá tételéről mi dönthetünk.
Techline.hu

Régi diaképek, negatívok digitalizálása

Régi diák, negatívok digitalizálása a Canon legújabb szkennerével a CanoScan 5600F-fel! A szkenner egyszerre hat kocka nagyságú diát tud feldolgozni, vagyis az alapértelmezett 1200 dpi-s szkennelés során nagyjából 5-6 perc alatt végez egy filmcsíkkal. Mindehhez elég az automatikus beállításokat használni, majd menteni.
Techline.hu