A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Windows. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Windows. Összes bejegyzés megjelenítése

2008. december 2., kedd

Windowsos programok és Direct X 9 az OS X-en

Az Apple ugyan lehetővé teszi a Boot Camppel, hogy a felhasználó Windowst telepítsen második rendszerként a Macre, és azután váltogasson közöttük, ám ehhez újraindításra van szükség, és értelemszerűen választanunk kell, hogy a windowsos vagy a maces szoftvereket akarjuk-e éppen használni.
A virtuális gépek használatakor valamivel egyszerűbb a dolgunk, hiszen a gazda rendszer az OS X, és a Windows vagy Linux (vagy más OS) egy-egy virtuális gépen fut. Egy kétmagos processzor és kellő mennyiségű (minimum 2 Gbájt) RAM birtokában a Parallelsben már gond nélkül futtatható a Windows XP, vagy a Vista is úgy, hogy kényelmesen tudunk dolgozni közben az OS X-es és a windowsos alkalmazásokkal is. A virtuális és a valós rendszer között kiépíthető hálózati kapcsolat, és a virtuális Windows képes minden hardvert és csatlakoztatott eszközt használni. Ha kellő RAM van a gépben, amelyen osztozhatnak a rendszerek, mindez zökkenőmentesen működik, akár egy MacBookon is. Az új Parallels segítségével jól használható a 3D-s Direct X 9 is. A cikk továbbiakban egyéb program és alkalmazásuk lehetőségei olvashatók itt...
Techline.hu

2008. november 9., vasárnap

Leállításprogramozó az XP-ben

Időnként szükségünk lehet arra, hogy ütemezzük a számítógép leállítását, erre használható akár az XP mélyén elrejtett időzítő, amelyet Shutdown-nak hívnak, és arra hivatott, hogy egy általunk előre meghatározott idő eltelte után kikapcsolja a komputert. A Shutdown előhívásához a parancssorra lesz szükség, amelyhez kétféleképpen is eljuthatunk: vagy a Start/Minden program/Kellékek/Parancssor útvonalon, vagy pedig a Start menü Futtatás ablakából, ahova a cmd betűket kell beírnunk. A végeredmény ugyanaz, egy "DOS" ablak, amelyben egy villogó kurzorjel várja a parancsot.
Írjuk be a következőket: shutdown.exe –s –t xx
Az s betű a kapcsolóra (shutdown) utal, a t betű az időre (time), az xx helyére pedig a lekapcsolásig hátralévő időt kell beírnunk másodpercekben. Pl.: shutdown.exe –s –t 3600. Az Enter megnyomásával elkezdődik a visszaszámlálás, s egy kis ablak jelzi, hogy mennyi időt dolgozhatunk még, illetve figyelmeztet arra, hogy időben mentsünk mindent. Ez a képernyő bármelyik részére eltolható. Továbbá, a Shutdown.exe paranccsal angol nyelven kilistázódik a segédprogram valamennyi funkciója. Kényelmes megoldás, ha készítünk a Windows Asztalára egy-egy ikont a gép leállításához, újraindításához, vagy a kiléptetéshez.
Techline.hu